Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /blogmeskiegacie/wp-includes/pomo/plural-forms.php on line 210
Jak zadbać o markowe kąpielówki podczas urlopu? - MĘSKIE-SPRAWY.PL

Jak zadbać o markowe kąpielówki podczas urlopu?

Po żmudnych poszukiwaniach w wielu sklepach internetowych kurier wreszcie dostarczył do domu nowe kąpielówki. Najchętniej od razu pokazałbyś się w nich na plaży. Czy wiesz jednak jak dbać o kąpielówki, by służyły nieco dłużej, niż przez jeden sezon? Sprawdź podstawowe wskazówki, które pomogą utrzymać slipy i szorty kąpielowe w świetnej kondycji.

SPRAWDŹ INFORMACJE ZAWARTE NA METCE

Na metce znajdziesz podstawowe informacje odnośnie temperatury, sposobu prania i sugerowanej metody suszenia. Niestety często wycinamy metkę i zapominamy o zaleceniach producenta. Warto więc zapamiętać kilka podstawowych reguł.

OPŁUCZ KĄPIELÓWKI Z SOLI I CHLORU

Po kąpieli w chlorowanej wodzie na basenie lub słonej wodzie morskiej, jak najszybciej opłucz kąpielówki ze szkodliwych substancji. Imprezując na plaży nie zawsze udaje się wyprać kąpielówki od razu po wyjściu z wody. Szybkoschnące szorty kąpielowe masz na sobie jeszcze do późnych godzin wieczornych. Dlatego pierwszym krokiem po wyjściu z wody powinno być co najmniej dokładne wymycie ciała i stroju środkami do kąpieli, na przykład pod prysznicem przy plaży.

WYPIERZ KĄPIELÓWKI RĘCZNIE

Gdy dotarłeś już do domu, wypierz strój ręcznie w letniej wodzie, używając delikatnych detergentów. Absolutnie nie używaj w tym celu mocnych proszków do prania w pralkach. Podczas prania ręcznego doskonale sprawdzą się delikatne płyny do prania Soak o świeżych, lekkich zapachach. Płyny stworzone zostały z myślą o delikatnych tkaninach i wygodzie. Dzięki niewielkiemu opakowaniu idealnie sprawdzają się na urlopie, krótkich wyjazdach lub w podróżach służbowych. Saszetki Soak oraz butelki podróżne 90 ml bez problemu przewieziesz w bagażu podręcznym. Płyny Soak zamówisz w wybranych sklepach internetowych razem z kąpielówkami.

ZWRÓĆ UWAGĘ NA PRAWIDŁOWE SUSZENIE KĄPIELÓWEK

Najlepszym sposobem suszenia stroju kąpielowego jest odciśnięcie z nadmiaru wody i rozłożenie na płasko na ręczniku lub suszarce. Unikniesz w ten sposób nadmiernego rozciągania i deformacji tkaniny. Aby zapobiec powstaniu przebarwień unikaj bezpośredniego wystawienia kąpielówek na słońce podczas suszenia.

NIE PRASUJ

Szybkoschnące tkaniny nie tolerują wysokich temperatur generowanych przez żelazko, aby uniknąć uszkodzenia szortów należy zdecydowanie unikać prasowania. Szorty rozłożone na płasko podczas suszenia nie będą wymagać dodatkowego prasowania.


JEŚLI PODCZAS URLOPU PLANUJESZ CODZIENNIE SPĘDZAĆ CZAS NA PLAŻY LUB BASENIE…

…warto zaopatrzyć się w dwa zamienne stroje kąpielowe, by każdy z nich mógł spokojnie wyschnąć i odpocząć. Często odwiedzamy plażę dwa razy dziennie, warto używać kąpielówek na zmianę. Nie oszczędzaj, wybierz strój dobrej jakości, który nie zniszczy się nawet wtedy, gdy nie będziesz miał ochoty prać go ręcznie. Markowe kąpielówki odporne są nie tylko na chlor i działanie promieni UV, nie odbarwiają się także podczas styczności z kosmetykami i olejkami do opalania.

JO4A6975_0857