Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /blogmeskiegacie/wp-includes/pomo/plural-forms.php on line 210
Dzień Kobiet tuż tuż! - MĘSKIE-SPRAWY.PL

Dzień Kobiet tuż tuż!

women

źródło:www.worldbookday2015.com

Mamy już początek marca a co za tym idzie – Dzień Kobiet tuż tuż. Z pozoru jest to błahe święto, które większość mężczyzn traktuje, jako kolejny wymysł naszych czasów i próbę wyciągnięcia kasy. Oczywiście, jest to wielką bzdurą.

Zapewniamy, że kobieta nie czeka na zwiędły kwiatek pod koniec dnia wręczony wraz  z pudełkiem czekoladek z promocji. Wyobraź sobie, że wstała, jak co dzień o 5.30, zrobiła się na bóstwo w 3 minuty, spakowała dokumenty do pracy, obudziła dziecko, utuliła je, kiedy zaczęło płakać, że jest za wcześnie, zrobiła śniadanie, szybko podrzuciła dziecko matce, która mieszka obok przedszkola. Potem w autobusie stała przez pół godziny, bo miejsca zajęte przez jej rówieśników. Mści się dbałość o wygląd i zdrowie, bo wygląda za młodo, jak ma swój wiek. Trzeba było przytyć, posiwieć i zgarbić się nieco. A tak, ma za swoje, niech stoi. Potem popracowała sobie 8-10 godzin, bo tak wybrały matki emancypantki. W pracy pomiędzy raportowaniem a planowaniem wpadł szef z tulipanem (sprzedawali koło wejścia do biurowca, to kupił). Ucałował dłoń i zapytał,  na kiedy skończy zlecenie. Szybciutko kupi pieczywo, zadzwoni do przedszkola, że się spóźni… Potem tylko przygotuje obiad i jest gotowa świętować. Zjawiasz się Ty. Z uśmiechem na ustach wręczasz bukiet i pytasz swą wybrankę, co pysznego ugotowała.

A może nie chodzi o to w tym święcie?

Kobieta nie łudzi się, że tego dnia zostanie królewną. Wie, że świat nie stanie w miejscu, bo jest 8 marca. Daj jej tyle luksusu, na ile Cię stać. Wstań wcześniej, przygotuj jej pyszną kawę. Zadbaj o to, żeby nie musiałaby się spieszyć. Może odwiózłbyś ją do pracy albo zamówił taksówkę. Zadbaj o to, żeby to ona mogła zapytać : „Co dziś na obiad?”. Przytul ją i powiedz, jak jest dla Ciebie ważna. Jeśli pomyślisz przy tym o kwiatach, będzie jej miło.

Doceńmy rolę kobiety, jako człowieka, fachowca, szefa. Wyobraźmy sobie, że otaczają nas w pracy, urzędach, bibliotekach , uniwersytetach sami mężczyźni… Czy świat nie jest piękniejszy z tymi  delikatnymi istotami, od których wymagamy nadprzyrodzonej siły?

Dzień Kobiet to nie pamiątka po czasach PRL-u

Niektórzy wspominają parę rajstop, czy paczkę kawy wręczaną w zakładzie pracy i goździk z przybraniem… Ale to tylko karykatura prawdziwego święta.

Ponad sto lat temu zaczęto obchodzić Dzień Kobiet w wielu krajach Europy i Stanach Zjednoczonych. Istotą rzeczy było podkreślenie potrzeby zmian światopoglądowych dotyczących traktowania kobiet w społeczeństwie. Kobiety domagały się praw wyborczych, możliwości decydowania o własnym losie i swoim majątku. Od dawna wykorzystywane były, jako tania siła robocza w przemyśle i rolnictwie. Szlachetne urodzenie również nie dawało kobiecie praw równych z mężczyznami. Nawet tych najzdolniejszych nie dopuszczano do polityki, nauki czy finansów. Rozwój ruchu wyzwolenia kobiet stał się nieuchronną częścią życia społecznego.

Zdziwiony?

P.S Artykuł powstał w kooperacji damsko-męskiej 😉