Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /blogmeskiegacie/wp-includes/pomo/plural-forms.php on line 210
3 top gadżety dla maniaków rowerowych - MĘSKIE-SPRAWY.PL

3 top gadżety dla maniaków rowerowych

Znacie je? Najlepsze gadżety dla maniaków rowerowych, czyli nowinki ułatwiające życie. Niekoniecznie każdy z rowerzystów musi je posiadać, ponieważ nie są to rzeczy, bez których nie można cieszyć się jazdą. Ale jeśli lubisz gadżety, korzystanie z nich na pewno sprawi Ci wiele frajdy.

Pierwszy na naszej liście – Skylock

Skylock, czyli zapięcie rowerowe zaopatrzone w moduły Bluetooth i WiFi oraz (uwaga) niewielki panel słoneczny odpowiedzialny za zasilanie wbudowanej elektroniki. Do otworzenia zapięcia zbędne są klucze, ponieważ otworzymy je Smartfonem. Skylock może być sparowany z więcej niż jednym telefonem, więc bez kłopotu pożyczysz rower z zapięciem dziewczynie lub znajomemu. Co wzbudza nasz największy zachwyt? Skylock znajdujący się w zasięgu otwartej sieci WiFi powiadomi nasz Smartfon o próbie dobrania się do zabezpieczenia, czyli ostrzeże przed potencjalnym złodziejem. Rewelacja.

Numer dwa – iceDot Crash Sensor

Niewielki, żółty  sensor, który zamieszczony na kasku monitoruje, czy w czasie jazdy na rowerze nie przydarzył nam się wypadek, wywrotka albo potrącenie przez inny pojazd. Sensor kontaktuje się przez Bluetooth z naszym smartfonem i pod zdefiniowane wcześniej numery wysyła powiadomienie wraz z lokalizacją rowerzysty. Co w przypadku, jeśli wywrotka była niegroźna i nie potrzebujesz nagłej pomocy? Zdążysz zatrzymać sygnał, ponieważ wiadomość jest wysyłana z lekkim opóźnieniem.

ICEdot-Crash-Sensor

Nasz numer trzy, także związany z bezpieczeństwem – Lumigrids

Doskonały i banalny sposób na bezpieczna nocną przejażdżkę – Lumigrids – urządzenie, które wyświetla przed rowerzystą świetlną siatkę. Na gładkiej drodze siatka jest równomierna, jednak wszelkie nierówności powodują jej załamanie. Lumigrids wskazuje wszelkie, często niebezpieczne nierówności terenu.

tumblr_inline_nmrucv8EIV1sh113z_500

A Ty, w który z gadżetów zaopatrzyłbyś się w pierwszej kolejności? : )

2 thoughts on “3 top gadżety dla maniaków rowerowych

  • 1 marca 2016 at 10:52
    Permalink

    Na pewno pomocny może się tu okazać system Blueanker. Bo tu z kolei mocujemy np. na rowerze mały nadajnik (beacon) i uruchomiamy bezpłatną aplikację i wówczas jeśli ktoś spróbuję ukraść rower to aplikacja natychmiast prześle ostrzeżenie . Jeśli złodziejowi uda się odjechać na rowerze, to inni użytkownicy w systemie będą mogli pomóc nam wyśledzić zgubę przy pomocy sieci społecznościowej.

  • 31 marca 2016 at 19:41
    Permalink

    Może to być rzeczywiście ciekawe, a oprócz roweru można gdzieś jeszcze przyczepić ten nadajnik?

Comments are closed.